Description
Nissan 3.8L GTR VR38 DETT Heavy Duty I-Beam Connecting Rods
—————-
Guides & Info
| Bilmärke | Nissan |
| Shape | I |
| Length | 165.00 mm |
| Pin Diam | 23.00 mm |
| Big end Diameter | 59.00 mm |
| Big end Width | 22.80 mm |
| Weight | 743 g |
| Set of | 6 Bar |
| Bolt Size | 3/8 “ |
| Fastener Grade | L19 |
| Con-Rod Series | Heavy Duty |






Reviews
There are no reviews yet.