Description
Honda B18C Heavy Duty I-Beam Connecting Rods EN24T Alloy
—————-
Guides & Info
| Bilmärke | Honda |
| Shape | I |
| Length | 138.00 mm |
| Pin Diam | 21.00 mm |
| Big end Diameter | 48.00 mm |
| Big end Width | 21.79 mm |
| Weight | 518 g |
| Set of | 4 Bar |
| Bolt Size | 3/8 “ |
| Fastener Grade | ARP2000 |
| Con-Rod Series | Heavy Duty |






Reviews
There are no reviews yet.