Description
Nissan CA18 H-Beam Connecting Rods
—————-
Guides & Info
| Bilmärke | Nissan |
| Shape | H |
| Length | 133.00 mm |
| Pin Diam | 20.00 mm |
| Big end Diameter | 48.00 mm |
| Big end Width | 24.00 mm |
| Weight | 453 g |
| Set of | 4 Bar |
| Bolt Size | 3/8 “ |
| Fastener Grade | ARP2000 |
| Con-Rod Series | Classic |






Reviews
There are no reviews yet.