Description
Siliconecap 6mm Black
Siliconecap for pipe end sealing in air or water/antifreeze systems.
| Inner diameter (mm): | 6 mm |
| Inner diameter (inch): | 1/4 “ |
| Length: | 25 mm |
| Color: | Black |
| Wall thickness: | 3 mm |
| Temperature range: | -40 to 180 °C |
| Material: | Silicone |
| Applications: | – Example: Air, water, glycol/antifreeze – Not for: Fuel, oil, acid and more. |
—————-
Guides & Info

Reviews
There are no reviews yet.